AKTUALNOŚCI

WIRTUALNE ZWIEDZANIE OBIEKTÓW RENESANSU LUBELSKIEGO

Bazylika pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Lublinie, Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza w Zamościu i 3 inne obiekty znajdujące się na Szlaku Renesansu Lubelskiego można zwiedzać w świecie wirtualnym. Wystarczy jedynie wejść na stronę: http://rpo.lubelskie.pl/wirtualnyspacer/ i odnaleźć na liście obiektów interesujący nas zabytek. Dodatkowo lektor przybliży nam historię budowli.

Bez nazwy

SZLAK RENESANSU
W WIADOMOŚCIACH TURYSTYCZNYCH

Wiadomości Turystyczne opublikowały artykuł promujący Szlak Renesansu utworzony przez Lubelską Regionalną Organizację turystyczną. Zapraszamy do lektury:

http://www.wiadomosciturystyczne.pl/pdf/WT_23_Magazine/index.html#/10

renesanslubelski

 

 

Promocja Szlaku Renesansu Lubelskiego

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zachęca turystów do zwiedzenia szlaku renesansu na łamach prasy ogólnokrajowej. Poniżej prezentujemy link umożliwiający bezpłatne pobranie magazynu Świat Kultura Podróże. W aktualnym numerze znajdziecie informacje na temat utworzonego szlaku. Wkrótce poinformujemy Was o kolejnych publikacjach. Zachęcamy do lektury:

http://www.magazynswiat.pl/pdf/Magazyn%20Swiat%202014%20Listopad%20Grudzien.pdf

 

świat kultura podróże renesans lubelski pomniejszony

 

Renesans Lubelski w mediach społecznościowych

Zachęcamy Was do publikowania zdjęć i filmów związanych ze szlakiem renesansu lubelskiego w mediach społecznościowych. Możecie je także przesyłać na nasz adres e-mail (info@lrot.pl) wraz z opiniami i wrażeniami z podróży. Zapraszamy także na fanpage Renesans Lubelski na facebook oraz do śledzenia kanału Lubelskie Travel  na You Tube. Na kanale tym opublikowaliśmy już jeden film prezentujący obiekty znajdujące się na szlaku.

 

„POZNAJ SZLAK RENESANSU LUBELSKIEGO”
Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK

  1. 2.     Odznakę może zdobywać osoba, która ukończyła 7 lat.
  2. 3.     Odznaka posiada 3 stopnie: brązowy, srebrny i złoty, które należy zdobywać w kolejności stopni:
  • na stopień brązowy należy zwiedzić 5 obiektów,
  • na stopień srebrny należy zwiedzić 10 obiektów,
  • na stopień złoty należy zwiedzić 15 obiektów.

odznaka chełm

 

377. rocznica poświęcenia Katedry Zamojskiej!!!

18 listopada (2014r)  przypada 377. rocznica poświęcenia katedry zamojskiej. Miejsce to stanowi o tożsamości naszej diecezji – mówi o tym bp Marian Rojek.

 

 

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,1239,377-rocznica-poswiecenia-katedry-zamojskiej.html

 

 

zamość katedra (1)

Piwnica pod Fortuną

O PIWNICY POD FORTUNĄ I RENESANSOWYCH MALOWIDŁACH.

Piwnica pod Fortuną znajduje się w zabytkowej kamienicy Lubomelskich (Rynek 8) w Lublinie. Obejmuje ona dziesięć sal – w dziewięciu z nich znajduje się nowocześnie zaaranżowana wystawa składająca się z multimedialnych prezentacji, wizualizacji i eksponatów przybliżających historię Lublina. Dziesiąta sala to dawna winiarnia, której ściany pokryte są renesansową polichromią – wyjątkowymi w skali Polski malowidłami o tematyce świeckiej. Dziesięć obrazów rozmieszczonych na ścianach, okapie kominka i sklepieniu zawiera liczne odwołania do kultury antycznej (mitologii, literatury) oraz renesansowej obyczajowości. Polichromie zostały wydatowane na drugą połowę XVI wieku.

POWSTANIE WYSTAWY

Udostępnienie zabytkowego obiektu było możliwe dzięki projektowi „Renowacja renesansowej Piwnicy pod Fortuną w Lublinie poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań multimedialnych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, zgodnie z działaniem 7.1 Infrastruktura Kultury i Turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Koordynacją projektu zajmowało się Biuro Marketingu Miasta Lublin. Po jego ukończeniu zarządcą Piwnicy pod Foruną została Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Realizacja projektu umożliwiła utworzenie nowego obiektu turystycznego na mapie Lublina – wyposażonego w multimedialny sprzęt, zaaranżowanego w sposób nowoczesny, lecz szanujący zabytkowy charakter przestrzeni. Tematyka podejmowana w Piwnicy pod Foruną sprawia, że wpisuje się ona w Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, Szlak Znanych Lublinian, Szlak Zabytków Architektury i Szlak Wielokulturowy.

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH

Specjalna, wrześniowa oferta dla grup szkolnych! Spacer edukacyjny po Lublinie połączony z darmowym zwiedzaniem Piwnicy pod Fortuną!

Zapraszamy na niezwykły spacer edukacyjny! Nasi przewodnicy zabiorą grupę na spotkanie z historią, w trakcie którego, uczestnicy wycieczki zobaczą najważniejsze zabytki związane z dziejami miasta, poznają legendy, odpowiedzą na pytania quizu i co najważniejsze sami spróbują wcielić się w rolę przewodnika swojej grupy! Dodatkową atrakcją, która pozwoli naszym gościom pogłębić wiedzę o Lublinie będzie wizyta w „Piwnicy pod Fortuną”, a wszystko to w cenie jednego biletu!

Dzięki temu młodzi ludzie w praktyczny i atrakcyjny sposób zdobędą wiedzę, która pozwoli im być prawdziwymi ambasadorami swojego miasta!

Ponadto, zapraszamy również na „Podróże w czasie” czyli warsztatowe lekcje muzealne dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.


WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WWW.PIWNICA.LUBLIN.EU

 

„Szczęście w małżeństwie”

1326230656malowidła_5

„Fortuna”

1326230759malowidła_10

Sala poświęcona tematyce sądownictwa i instytucji kata w Lublinie

1376481388DSC_0346_-_Kopia

Sala mieszczańska, przez multimedialne okno można zobaczyć rekonstrukcję widoku na ulice Lublina z 1618 roku.

1376481820DSC_0350_-_Kopia
Sala „przemysłowa”

1408532289DSC_0393-1

 

KONKURS

WYNIKI KONKURSU – RENESANS LUBELSKI W OBIEKTYWIE

konkurs 560 240

Konkurs pn.: „Renesans Lubelski w obiektywie” organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną został rozstrzygnięty. Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Kapituła Konkursowa obradowała 4 września 2014 r. w siedzibie LROT przy ul. Jezuickiej 1/3. W składzie Jury znaleźli się przedstawiciele organizacji i firm turystycznych, samorządów oraz mediów:

Haponiuk Iwona Ewa – Urząd Miasta Lublin

Szwabe Andrzej – Radio Lublin

Rafał Małgorzata – Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej

Mazur Robert – Biuro Podróży „Watra Travel”

Radzik Krystyna – Biuro Podróży „Anas”

Bartoszek Andrzej – Biuro Podróży „Agat”

Lachowska Dorota – Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

W wyniku głosowania wyłoniono 3 zwycięzców oraz postanowiono przyznać jedno wyróżnienie.

I MIEJSCE – DOROTA KUSZTYKIEWICZ

I miejsce kusztykiewicz, potęga sklepienia

II MIEJSCE – EWA BRODZIAK

II miejsce Ewa Brodziak kazimierska fara

III MIEJSCE – AGNIESZKA RYBICKA

III miejsce KAZIMIERZ DLN-FARA-01-ARNIESZKA RYBICKA

WYRÓŻNIENIE –  JOANNA GALANT

wyróżnienie Joanna Galant- KODEŃ (2)

GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia zwycięzców prezentowane są na stronie www.renesanslubelski.pl oraz profilach facebook (LROT oraz Renesans Lubelski).

Wręczenie nagród za zajęcie I, II, III miejsce odbędzie się podczas V GALI TURYSTYKI (26 września 2014 r.), odbywającej się w studio TVP Lublin przy ul. Raabego 2 w Lublinie.  Podczas Gali zorganizowana zostanie także wystawa prezentująca najciekawsze fotografie przesłane na konkurs.

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

„RENESANS LUBELSKI W OBIEKTYWIE”

konkurs 560 240

 

Ogłaszamy wakacyjny konkurs fotograficzny bo…

… bo wakacje są po to, aby podróżować, odpoczywać i cieszyć się każdą wolną chwilą.

Konkurs fotograficzny „RENESANS LUBELSKI W OBIEKTYWIE” to doskonały pomysł, aby wyruszyć w fotograficzną drogą szlakiem renesansu lubelskiego oraz zabytków, które się na nim znajdują.

Wykorzystaj swoją pasję, ciekawość i energię, aby pokazać na zdjęciach drugie dotąd nieodkryte oblicze zabytków renesansu lubelskiego. Pamiętaj, że dobre zdjęcia są odbiciem nas samych, powstają, gdy odchodzisz od szablonowego sposobu myślenia i patrzenia.

Mamy nadzieję, że konkurs zainspiruje amatorów i profesjonalistów fotografii do skierowania obiektywów w stronę zabytków architektury szlaku renesansu lubelskiego.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Listę zwycięzców ogłosimy 8 września 2014 roku na stronie www.lrot.pl

Organizatorem konkursu jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Życzymy Powodzenia!

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU
OPIS PRACY KONKURSOWEJ

ORGANIZATOR KONKURSU:

LROT_logo

 

 

 

 


PATRONI MEDIALNI:

tvp lublin logo   

 

logo OK.ai

KURIER LUBELSKI logo_podglad

polska paper_v1

 

Youtube